Bingo pakub hasartmänguhuvilistele mõnusat meelelahutust

Bingo mängimine on laialt levinud ja pakub paljudele inimestele meeldivat stressivaba ajaviidet. Sel lihtsalt mängul on tavaliselt madalamad vanusenõuded ja osaliselt seetõttu on see mäng levinud hotellides, mänguruumides, kasiinodes ja internetis.

Bingo on pika traditsiooniga mäng. Bingo itaalia päritolu eelkäijast, „Lo Giuoco del Lotto D'Italia" nimelisest lotomängust, pärinevad esimesed märked aastast 1530 ja seda mängu mängitakse Itaalias siiani igal laupäeval! Bingopisik nakatas 1770. aastate lõpus ka jõukaid prantslasi. Sakslased kasutasid seda mängu lastele matemaatika, õigekirja ja ajaloo õpetamiseks. Ameerika Ühendriigid tutvusid mänguga 1929. aastal. Tõeliselt populaarseks muutus mäng siis, kui kirikud hakkasid oma kogukondades bingot raha kogumiseks regulaarselt korraldama.

Mängureeglid

Bingo on äärmiselt lihtne mäng. Mängu mängitakse nummerdatud ruudustikul, kusjuures ruute on märkimisväärselt vähem kui võimalikke numbrivalikuid. Näiteks võib olla 25 ruuduga mänguväljak, kus arvud varieeruvad ühest seitsmekümne viieni. Mingist numbrivalimist võetakse järjest numbritega palle. Vastav arv tuleb mänguväljakul ära märkida. Mängu võidab traditsiooniliselt see, kelle mänguväljakul esimesena eelnevalt kokkulepitud kujund kokku saab. Kujundiks võib olla rida, kõik nurgad, kogu mänguväljak või muu. Suurtes bingomängusaadetes võidavad kõik, kelle piletil ettenähtud kujund kokku saab.

Erinevad tüübid

Kõige levinum on ilmselt Põhja-Ameerika versioon bingost, mida mängitakse 5x5 mänguväljakul, kusjuures arvuvalik ulatub ühest seitsmekümne viieni. Austraalias, Lõuna-Ameerikas ja Suurbritannias mängitakse 9x3 mänguväljakul 90 palliga bingot, mida mängitakse tavaliselt kolmes osas: üks rida, kaks rida ja täismäng. Esineb ka 80 palliga bingo, mis on eelneva kahe hübriid. Mänguväljak on siin 4x4 ruudustik. Auhinnalised kombinatsioonid varieeruvad. Kiirbingot mängitakse 30 palliga 3x3 piletil - võidab see, kelle pilet esimesena täis saab.

Internetis pakub bingo palju erinevaid võimalusi. Tihtipeale on veebikasiinod loonud mänguruumi, kus kasutajad üksteisega rääkida saavad, kuigi traditsiooniliselt on suhtlemine mängijate vahel keelatud. Mänguruumil tekivad tavaliselt suhtlemist nautivad püsikliendid. Veebibingo nõuab ka vähem tähelepanu. Mängusüsteem saab automaatselt piletil mängu käigus arve märkida ja mitme piletiga mängides neid edukuse järgi järjestada. Ära ei tasu unustada ka virtuaalmaailma maagilist graafikat, mis pallide valimise lõbusamaks teeb!

Parim artiklid

  • Lihtne meelelahutus mänguautomaatidel

    Mänguautomaadid on lihtsad mängud, mis võimaldavad väikese panusega suuri summasid võita. Veebikasiinodes on nende mängude valik eriti suureks muutunud.

    Loe edasi

  • Keno on lõõgastav

    Keno pikk ajalugu annab sellele hasartmängule kindlasti võlu juurde. Hiina immigrantidega Läände jõudnud mäng on paljudele mõnusaks meelelahutuseks.

    Loe edasi

Sponsor