Blackjack – mäng, mida on võimalik kasiinos võita

Blackjack ehk 21 on nüüdseks väga levinud kasiinomäng. Esimest korda mainis seda mängu kirjanik Miguel de Cervantes 1600. aastate alguses. Mängu nimi oli ventiuna (21 hispaania keeles) ja selle eesmärgiks oli koguda 21 punkti ilma seda punktisummat ületamata. Hispaaniast leidis mäng oma tee Prantsusmaale, kust see peagi Ameerika Ühendriikidesse levis. Kui mängu USA kasiinodes tutvustati, ei olnud mängijad sellest eriti huvitatud. Seetõttu pakkusid kasiinod üsna suuri boonuseid võitvale käele, mis koosnes poti ässast ja mustast poisist, et inimesi mängima meelitada. Sellest boonusest on pärit ka mängu tänapäevane nimi blackjack (must poiss inglise keeles).

Mängu põhimõte

Blackjacki mängitakse alati maja vastu. Panused tehakse enne mängu algust. Hiljem, kui mängijal ja majal on käes juba kaks kaarti, võib panuseid veel lisanduda.

Mängija eesmärgiks on koguda majast rohkem punkte ilma 21 punkti ületamata. Kui mängijal on rohkem kui 21 punkti, on ta mängu kaotanud. Kaardid numbritega 2 kuni 9 on väärt vastava arvu punkte. 10, poiss, emand ja kuningas annavad kõik 10 punkti. Äss annab vastavalt mängija soovile kas 11 või 1 punkti.

Pärast panuste tegemist jagab diiler igale mängijale kaks avatud kaarti. Endale jagab ta ühe avatud ja ühe varjatud kaardi (Eestis saab diiler ainult ühe avatud kaardi). Seejärel hakkavad mängijad kaarte juurde võtma. Kaarte saab mängija juurde kuni ta seda soovib või ületab 21 punkti piiri – viimasel juhul on ta mängu ja panuse kaotanud.

Jagaja hakkab kaarte võtma siis, kui kõik mängijad on kaartide võtmise lõpetanud. Eestist väljaspool algab see protsess jagaja varjatud kaardi avamisega. Diiler peab võtma kaarte kuni tal on 17 või rohkem punkti.

Maja eelis

Blackjacki populaarsus on otseselt seotud sellega, et blacjackis ei ole maja eelis eriti suur. Blackjackis on võimalik ka erinevaid statistikal põhinevaid strateegiaid kasutada või kaarte lugeda, kui kaarte käsitsi segatakse, mis maja eelise veelgi alla viivad. Ühe pakiga mängides on maja eelis 0.04%, kahega 0.42%. Iga lisatud pakiga suureneb maja eelis, nii et tasub eelistada kasiinosid, kus korraga on mängus vähem pakke.

Parim artiklid

  • Lihtne meelelahutus mänguautomaatidel

    Mänguautomaadid on lihtsad mängud, mis võimaldavad väikese panusega suuri summasid võita. Veebikasiinodes on nende mängude valik eriti suureks muutunud.

    Loe edasi

  • Keno on lõõgastav

    Keno pikk ajalugu annab sellele hasartmängule kindlasti võlu juurde. Hiina immigrantidega Läände jõudnud mäng on paljudele mõnusaks meelelahutuseks.

    Loe edasi

Sponsor