Keno – võluv ajaviitemäng suursugusest Hiinast

Keno on lihtne loteriile ja bingole sarnanev meelelahutusmäng, mida armastavad miljonid. Keno juured asuvad iidses Hiina kultuuris, kus seda hasartmängu mängiti traditsiooniliselt hieroglüüfide baasil. Esimene märge selle mängu olemasolust pärineb 19. sajandist, kui Portugal andis Macaos loteriide korraldajatele ametliku loa tegutseda. Keno levis Lääne maailma Hiina immigrantidega, kes reisisid üle Vaikse ookeani, et Ameerika Ühendriikide esimest transkontinentaalset raudteed ehitada.

Mängu põhimõte

Kasiinomängude seas on keno üsna isesugune. Keno mängitakse 8x10 ruudustikuga mänguplatsil, millele on järjest märgitud numbrid ühest kaheksakümneni. Mängija otsustab, kui suure summa ta panustada soovib ja valib mänguks numbrikombinatsiooni. Seejärel valib mängu korraldaja 80 numbriga palli seast 20 välja. Tavaliselt toimub numbrite valimine ükshaaval ja tulemused teadvustatakse ekraanil. Veebikasiinos võib arvude väljaloosimine eriti efektne olla, sest tegelikult on see protsess ainult tarkvaralooja kujutlusvõimega piiratud.

Keno panuseid on mitmesuguseid. Kasiinosse minnes tuleb kenolauas kindlasti küsida, mis panused võimalikud on. Veebikasiinos on asjast natuke lihtsam ülevaadet saada. Veebis nõuab kõige tüüpilisem panus 15 arvu valimist (tavakasiinos valitakse üldiselt 1-10 arvu) – mängija püüab ennustada, millised arvud nendest 80 võimalikust valituks osutuvad. Tavaliselt on veebikasiinos olemas ka kiirnupp, mis valib mängija eest suvalised arvud. Esinevad ka kahe väljaga mänguplatsid, kus mänguväli on jaotatud kaheks 40 arvuga osaks.

Võidud vastavad sellele, mitu mängija poolt arvatud arvu täppi läksid. Veebis on juba panuseid tehes näha potentsiaalsete väljamaksete suurused. Nii tava- kui veebikasiinos on võimalik sama piletit mitmel pallide loosimisel kasutada, mis teeb mängu veelgi mugavamaks.

Keno võlud

Kenos on maja eelis 4-66%, seega on selge, et raha tegemiseks see mäng kindlasti ei sobi. Keno teeb ahvatlevaks asjaolu, et suhteliselt väikese panusega on võimalik suuri summasid võita. Samuti on tegu äärmiselt mugava mänguga, mis ei nõua pikka õppimist. Keno on eriti tore seltskonnamänguna, kus kaaslastega koos hasartselt loosimist jälgida saab.

Parim artiklid

  • Lihtne meelelahutus mänguautomaatidel

    Mänguautomaadid on lihtsad mängud, mis võimaldavad väikese panusega suuri summasid võita. Veebikasiinodes on nende mängude valik eriti suureks muutunud.

    Loe edasi

  • Keno on lõõgastav

    Keno pikk ajalugu annab sellele hasartmängule kindlasti võlu juurde. Hiina immigrantidega Läände jõudnud mäng on paljudele mõnusaks meelelahutuseks.

    Loe edasi

Sponsor