Paha poiss pokker on kasvanud armastatud ajaviitemänguks

Pokker on vaieldamatult üks maailma armastatumaid hasartmänge. Pokkeri tekkelugu on segane - on loodud seoseid nii Prantsusmaa, Saksamaa kui Pärsia ja Egiptuse kaupmeestega. Teada on aga see, et näitleja Joseph Crowell teatas, et pokkeri 20-kaardilist eelkäijat mängiti New Orleansis juba aastal 1829. Sel ajal oli liiklus Mississippi jõel väga tihe ja koos kaupmeeste jõelaevadega levis üle kesklääne ka pokkerimäng. Mõnda aega suhtuti pokkerimängijatesse kui eriti hämarate eluviisidega inimestesse, kuid nüüd ei ole see arvamus enam õigustatud. Praeguseks on pokkerist saanud peremäng, mida ka lastele õpetatakse.

Mängu põhimõte

Pokker on kaardimäng, kus mängijad üritavad enda käes ja laual olevatest ühistest kaartidest luua parima kombinatsiooni. Mäng sisaldab ka järjestikust panustamist, kus mängija kas maksab panuse (paneb mängu sama palju raha kui eelmine mängija), tõstab seda või loobub mängimast. Pokkerit ei ole keeruline mängima õppida, aga tõelisele meistritasemele jõudmine võtab kannatlikku meelt ja aega. Näiteks on bluffijate – mängijate, kes tõstavad nõrga käega panust - väljanuhkimine omaette kunst.

Pokkerimängude mitmekesisus

Sõna „pokker“ tähistab tegelikult tervet suurt mänguperekonda. Kõige populaarsem on Texas Hold’em tüüpi pokker. Texas Hold’emi mängitakse viie kaardiga. Mängule on iseloomulik kohustuslike pimepanuste tegemine. Enne kaartide nägemist peavad kaks mängijat tegema väikese ja suure pimepanuse. Iga mängukorraga vahetuvad pimepanuste tegijad.

Mängu alguses jagab diiler mängijatele kaks kaarti. Sellele järgneb panustamine, kusjuures suure pimepanuse tegija lõpetab panustamisvooru. Seejärel asetab kaardijagaja lauale kolm ühist avatud kaarti. Need asetatakse lauale ükshaaval ja iga kaardi jagamise järel toimub panustamine. Jagaja võib iga jagamiskorra eel pealmise kaardi „põletada“ (kõrvale panna), juhuks kui keegi pealmist kaarti nägi. Pärast viimast panustamisringi näitavad veel mängus olevad mängijad oma kaarte. Kõige parema kombinatsiooniga mängija saab kogu panga endale, kusjuures kombinatsiooni moodustamiseks võib kasutada kõiki ühiskaarte ja mängu alguses jagatud kahte kaarti.

Kasiinod ja muud organisatsioonid korraldavad suuri pokkeriturniire nii internetis kui mujal, mis pakuvad võimalust end proovile panna ja mõnikord ka suuri summasid võita.Veebist leiab igasugustele pokkerivormidele pühendunud mänguruume ja turniire - nii on lihtne ja mugav leida just enda lemmik.

Parim artiklid

  • Lihtne meelelahutus mänguautomaatidel

    Mänguautomaadid on lihtsad mängud, mis võimaldavad väikese panusega suuri summasid võita. Veebikasiinodes on nende mängude valik eriti suureks muutunud.

    Loe edasi

  • Keno on lõõgastav

    Keno pikk ajalugu annab sellele hasartmängule kindlasti võlu juurde. Hiina immigrantidega Läände jõudnud mäng on paljudele mõnusaks meelelahutuseks.

    Loe edasi

Sponsor