Põnev kasiinomäng rulett alustas ebaõnnestunud igiliikurina

Kuulus prantsuse matemaatik Blaise Pascal üritas 17. sajandil väsimatult igiliikurit luua. Ühe oma ebaõnnestunud katse muutis ta primitiivseks ruletimänguks. Hilisemad välismõjud muutsid Pascali leiutise juba 18. sajandiks meile üsna tuttavaks mänguks.

Sõna rulett tuleb prantsuskeelsest sõnast, mis tähendab väikest ratast. Ruleti tööpõhimõte on lihtne – õnnerattasse pannakse ratta pöörlemisele vastupidises suunas liikuma kuulike, mis pikkamööda energiat kaotab ja lõpuks ühte märgistatud lahtritest pidama jääb. Rattal on punased ja mustad lahtrid nummerdatud nullist kolmekümne kuueni. Lisaks esineb 0 ja mõnes versioonis ka 00 lahter. Mängijad püüavad ennustada, millises lahtris kuulike maandub ja teevad vastavaid panuseid.

Erinevad tüübid

Ruletti esineb kolme põhilist tüüpi. Euroopas on levinud ühe nulliga mänguratas, nii et kokku saab panustada 37 lahtrile. Eristatakse ka prantsuse ruletti, kus kehtib La Partage reegel. USA-s on levinud aga 0 ja 00 lahtritega rattad, mis viib lahtrite arvu 38ni.

Alati tuleks eelistada Euroopa ruletti, sest seal on maja eelis väiksem. Väljamaksed on nii Ameerika kui Euroopa ruletil sama suured, aga et Ameerika rattal on üks lahter rohkem, on rohkem võimalusi oma raha kaotada. Kõige väiksem maja eelis on La Partage reeglit austavatel mängulaudadel, sest siis saab paarisarvudele panustatud rahast poole tagasi või uuesti sama panust kasutada, kui kuul 0-i peal seisma jääb.

Panustamine

Ruletis on palju võimalusi panustamiseks. Kõige suurem väljamakse kaasneb loomulikult õige arvu ära arvamisega (väljamakse on 35:1). Panustamiseks võib valida ka mingi arvuvahemiku - saab panustada ka näiteks kahele (17:1), kolmele (11:1) või neljale (8:1) arvule korraga. Sellele järgnevad viiele, kuuele ja tosinale arvule panustamine. Panustada saab ka mustadele või punastele lahtritele või paarisarvudele, paaritutele arvudele. Nendel juhtudel on väljamakse vahekorras 1:1.

Rulett veebikasiinodes

Internetis on rulett põhimõtteliselt samasugune kui tavakasiinos, kuid tulemuse arvutab juhuslike arvude generaator. Veebikasiinode heaks küljeks võib kindlasti pidada seda, et Euroopa ruleti leidmiseks ei pea mööda kasiinosid ringi jooksma. Samuti pakuvad veebikasiinod boonuseid ja tasuta mänge.

Ruletis on alati olnud olulisel kohal mängu sotsiaalne aspekt. Seetõttu pakuvad mitmed veebikasiinod võimalust kaasmängijatega mängu ajal suhelda – võidurõõmu on alati tore teistega jagada.

Parim artiklid

  • Lihtne meelelahutus mänguautomaatidel

    Mänguautomaadid on lihtsad mängud, mis võimaldavad väikese panusega suuri summasid võita. Veebikasiinodes on nende mängude valik eriti suureks muutunud.

    Loe edasi

  • Keno on lõõgastav

    Keno pikk ajalugu annab sellele hasartmängule kindlasti võlu juurde. Hiina immigrantidega Läände jõudnud mäng on paljudele mõnusaks meelelahutuseks.

    Loe edasi

Sponsor