Hasartmängude vastutustundlik mängimine hoiab sõltuvuse eest

Miljonid inimesed üle maailma armastavad ajaviiteks hasartmänge mängida. Hasartmängud annavad võimaluse ilma elu ohtu seadmata riske võtta ja adrenaliini mõjusid nautida. Osal inimestest võib aga tekkida hasartmängusõltuvus. Isegi kui sõltuvus ei ole veel täiesti välja kujunenud, võib mänguharjumus elule negatiivseid mõjusid osutada.

Ohu märgid

Hasartmängudega kaasnevaid negatiivseid mõjusid ei ole mängijal endal alati lihtne märgata. Enda igapäevaelu lähemalt jälgides võib aga näha ohu märke enne, kui mänguharjumus juba tõeliselt destruktiivseks muutunud on.

Oma mänguharjumuste varjamine on kindlasti üks märkidest, et hasartmängudel võib Sinu elus olla negatiivne roll. Kui varjad oma lähedaste eest asjaolu, et hasartmänge mängid või valetad panustatud summade kohta, võivad Su mänguharjumused ohtlikud olla.

Kas sa suudad mängimise lõpetada siis, kui plaanisid seda teha? Kas lõpetad mängimise enne raha otsa saamist või on vaja ära kulutada iga viimane sent? Mängimine on kontrolli alt täiesti väljunud, kui jätkad mängimist söögi ja arvete tasumise raha arvelt. Nii võivad tekkida väga suured võlad.

Hea märk ei ole ka see, kui kulutad mängimisele järjest rohkem aega ja ei täida endale töö ja pere poolt seatud kohustusi. Hasartmängude mängimine ei tohiks kindlasti olla ainus meelelahutusviis. Kui Sinu mänguharjumused tekitavad pere ja lähedastega pidevaid tülisid, tasub oma prioriteedid üle vaadata.

Hasartmängude vastutustundlik mängimine

Hasartmängude mängimisse tuleks suhtuda kui meelelahutusse. Kasiino ei ole koht, kuhu raha teenima minna. Vastutustundlik mängimine aitab mänguelamust positiivsena hoida. On mitmeid viise tagamaks, et hasartmänguharjumus Sinu elu kontrollima ei hakkaks.

Esimene ja kõige tähtsam piirang, mida endale seada, puudutab muidugi raha. Pane igaks kuuks või nädalaks enda jaoks kõrvale raha, mille võid kaotada. Oluline on piirata ka mängimise aega. Tihti mängijad tegelikult ei taju, kui palju nad mängimise peale aega kulutavad.

Kasiinot ei ole ka mõtet külastada, kui tunned end halvasti ja oled stressis, eriti, et see suurendab alkoholi tarbimise tõenäosust. Negatiivsete emotsioonide kasiinos väljaelamine tähendab tegeliku probleemi vältimist. Lisaks probleemide kuhjumisele võib tekkida ka psüühiline mängusõltuvus.

Hoia oma elu tasakaalus! Kasiinomängud on heaks meelelahutuseks, aga see ei tohiks muutuda ainukeseks lõõgastumismeetodiks – tegele ka mõne teise hobiga. Head vastutustundlikku mängimist!

Parim artiklid

  • Lihtne meelelahutus mänguautomaatidel

    Mänguautomaadid on lihtsad mängud, mis võimaldavad väikese panusega suuri summasid võita. Veebikasiinodes on nende mängude valik eriti suureks muutunud.

    Loe edasi

  • Keno on lõõgastav

    Keno pikk ajalugu annab sellele hasartmängule kindlasti võlu juurde. Hiina immigrantidega Läände jõudnud mäng on paljudele mõnusaks meelelahutuseks.

    Loe edasi

Sponsor